ZigaForm version 5.7.1

CNC Kesim

     İnsan eliyle yapılması çok uzun sürecek paslanmaz çelik, sac metal veya alüminyum gibi malzemelerin kesiminde CNC lazer kesim makinelerinden yardım alınır. Bu yöntemle metale daha hızlı ve kaliteli bir şekilde biçim verilebilir.

     Hassas iş yapılması gereken noktalarda da CNC lazer kesim tekniğinden faydalanılır. Lazer kesimlerde hatalı işlem oranı neredeyse sıfır olduğundan kritik parçalar CNC makineleri ile imalat edilebilir. İşlerinde garanti arayanlar ve risksiz çalışmaktan hoşlananlar lazer kesim tekniğini tercih edebilirler.

CNC Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır?
Günümüzde CNC lazer kesim yöntemi pek çok yerde kullanılıyor. Özellikle risksiz bir yöntem olması ve makinenin tek başına, başka bir makineye ihtiyaç duymadan işlemi gerçekleştirmesi CNC lazer kesimin sıklıkla kullanılmasına neden oluyor.

Lazer kesim aşağıdaki alanlarda kullanılabilir:

Malzemeye işlenmesi istenen bir desen varsa hatasız, estetik bir şekilde işlenebilir. Özellikle dekorasyon ürünlerinin yapımında büyük avantaj sağlar.
Metal malzemeye markalama yapılmak isteniyor olabilir. Marka ismi/logosu lazer ışınlarıyla kolayca metale işlenebilir.
Seri üretim yapılması gereken durumlarda birinci tercihtir. Endüstriyel malzemelerin kalıbı lazer kesim ile çıkarılabilir. Özellikle otomotiv sektöründe yedek parça üretimi gibi konularda CNC lazer kesim yönteminden yararlanılır.
3 boyutlu kesim yapılması gerekiyorsa CNC lazer ile mükemmel ürünler elde edilebilir. Günümüzde 3 boyutlu malzeme üretiminin ne kadar önemli olduğu düşünülürse lazer kesimin önemi de ortaya çıkacaktır.
Diğer makinelerin parça üretiminde CNC makinesi kullanılabilir. Böylece makine parçaları düşük maliyet ve yüksek verimle üretilmiş olur.
Tabela imalatında da lazer kesimden faydalanılır. Estetik ve sağlam tabelalar CNC lazer sayesinde kısa sürede tamamlanıp teslim edilebilir.
Medikal alanda ihtiyaç duyulan aletlerin imalatında da CNC lazer kesim tekniği büyük yer tutar.
Hata payı olmadığından sızdırmaz olması gereken parçaların üretiminde tercih edilir.
Burada hareketle Lazer Kesim CNC makinesinin kullanımını, herhangi bir sanayi sektörü ile kısıtlamak doğru değildir. Hobi ürünlerinin üretiminden, otomotiv sanayine, PVC sektöründen mobilyaya kadar her alanda Lazer CNC kullanımı mümkündür.

Lazer Kesim CNC Fiyatları
CNC Lazer kesim fiyatları, yukarıda belirttiğimiz özellikleri dikkate alındığında, tek bir fiyat politikası ile ifade edilemez. Kullanılan lazerin niteliği, materyalin türü, projenin büyüklüğü ve detayları gibi etkenler, lazer kesim CNC fiyatları üzerinden belirleyici etkenlerdir.

İhtiyacınız olan uygulamanın fiyatı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Sizin tüm ihtiyaçlarınız için kapsamlı çözümler sunmaktan ve en iyi fiyatlarla uygulamalarınıza destek vermekten mutluluk duyacağımızdan emin olabilirsiniz.